Analiza kolorystyczna

Czym jest analiza kolorystyczna i czemu służy?

Cały świat, który nas otacza jest kolorowy.  Kolory mają olbrzymi wpływ na nas, na nasze samopoczucie, na nasz wygląd – mają znaczenie. Barwy mają odpowiednią temperaturę, dzielą się na ciepłe i zimne, mają czystość barwy i jej nasycenie.
Chromatyczność określa czystość barwy, kolory takie są czyste i jaskrawe. Kolory o niskiej chromatyczności zbliżone są do neutralnej szarości, natomiast wysokochromatyczne są łatwe do określenia. Barwy naturalne (szarość, czerń i biel) są o niskiej chromatyczności. Poza tym kolory mają jeszcze odcień i walor. Odcień określa jego nazwę, natomiast walor określa jasność lub ciemność koloru.

Na nasz wizerunek wpływają kolory. Dzięki nim możemy być traktowani poważnie, lub nie. Wyobraźcie sobie sędziego sądu, ubranego w różową togę, lub pielęgniarkę w czarnym fartuchu.

Na pewno nie raz słyszeliście stwierdzenie w stosunku do swojej osoby, że dziś wyglądacie ładnie, promiennie, na wypoczętych, lub też, że wyglądacie jakbyście byli przemęczeni, chorzy. Pytano Was, czy coś złego się stało. Tak reagują inni na nasz widok, jeśli jesteśmy ubrani w kolory, które do nas nie pasują. Analiza kolorystyczna pozwala odkryć w których kolorach wyglądamy najlepiej. Każdy z nas ma inny kolor oczu, tęczówki, białka, cery, ust, włosów, nasza genetyka określa nas, jakim typem kolorystycznym jesteśmy, ciepłym, zimnym, jasnym, czy ciemnym, kontrastowym itd.

Analiza kolorystyczna została opracowana przez szwajcarskiego nauczyciela plastyki, malarza, Johanessa Ittana, który zauważył, że jego studenci wyglądają lepiej lub gorzej w zależności od tego w jakie kolory są ubrani. Stworzył pierwszy podręcznik do analizy kolorystycznej opartej o cztery pory roku. Dodam tylko, że było to prawie 100 lat temu, w latach XX ubiegłego wieku.
Od tamtej pory, pojawiły się inne analizy kolorystyczne, brytyjska, kalifornijska, niemiecka. Rozbudowana z 4 pór roku  do 12 i 16 stopni. Są również takie które łączą typy zimne z ciepłymi.

Ja pracuję na 4 podstawowych porach roku; Wiosna, Lato, Jesień, Zima

12 stopniowa analiza kolorystyczna dzieli się wg podziałów:
Wiosna – ciepła, wiosna – jasna, wiosna – kontrastowa,
Lato-chłodne,  lato-jasne, lato-zgaszone
Jesień – ciepła, jesień-ciemna, jesień-zgaszona
Zima – chłodna, zima-ciemna, zima-kontrastowa.
Poza tym są grupy łączone:
grupa ciepła – ciepła wiosna, ciepła jesień,
grupa chłodna – chłodne lato, chłodna zima,
grupa jasna – jasna wiosna i jasne lato,
grupa ciemna – ciemna jesień i ciemna zima,
grupa czysta – czysta wiosna, czysta zima,
grupa zgaszona – zgaszone lato i zgaszona jesień.

Jak wygląda taka analiza? zobacz w galerii

Do przeprowadzenia analizy używam chust garderobianychchusty złotej i srebrnej oraz ram kolorystycznych.
Analiza służy więc temu, by określić jakie kolory pasują do nas, w czym wyglądamy atrakcyjnie. Pozwala nam  nauczyć się, jakich kolorów i zestawów kolorystycznych nie kupować. W naszej szafie, nie będą już mieszkały ubrania, które kupiliśmy, a których nie nosimy, które do nas i siebie nawzajem nie pasują. Tak naprawdę zaoszczędzimy pieniądze na niepotrzebnych nam ubraniach.

Po analizie kolorystycznej otrzymujesz ode mnie Swój własny kolorystyczny pakiet, a w nim: wachlarz z Twoimi kolorami do torebki, minipaletkę z 24 kolorami do portfela, opis Twojej kolorystyki ze wskazówkami dotyczącymi makijażu, koloryzacji włosów, lookbook twoich kolorów do szafy oraz sposoby łączenia kolorów.

Czas trwania ok. 2-2,5 godz. – cena 450zł z makijażem dostosowanym do kolorystycznego typu urody – 550 zł

Analizę kolorystyczną można również wykonać on-line, wtedy umawiamy się na vatsapie lub messangerze na rozmowę, przeprowadzam z Tobą wywiad. Otrzymujesz ode mnie pytania, na które przesyłasz mi odpowiedź, oraz zdjęcia zrobione wg moich wytycznych .Potem łączymy się przez internet i po rozmowie na maila otrzymujesz ode mnie pełną analizę kolorystyczną wraz z pakietami i wytycznymi
Koszt analizy on-line – 300 zł

Analiza kolorystyczna może być świetnym prezentem dla Twojej mamy, siostry, przyjaciółki, męża, chłopaka lub Ciebie.

W pakiecie ceny są niższe, np. z analizą sylwetki – za Pakiet Silver – płacisz za obie 750 zł ,

lub polecam Ci pakiet Gold – analiza kolorystyczna + analiza sylwetki + analiza twarzy+ 2 godziny zakupów ze stylistką – 950 zł

Ceny obowiązują w Puławach, za dojazd do innych miast doliczam

do Lublina, Radomia – 100 zł
do Warszawy 150 zł, poza Warszawę np. Modlin, Grodzisk Mazowiecki, Kraków – 250 zł,