Moja historia

Witaj na mojej stronie

Nazywam się Marzenna Walczak, jestem profesjonalną Stylistką, Kreatorką Wizerunku, Wizażystką oraz Trenerem Szkoleniowcem.

Prowadzę warsztaty i szkolenia dla firm i osób indywidualnych jak również świadczę usługi stylizacyjne.

Warsztaty i szkolenia przeprowadzam z zakresu wizerunku, stylizacji, dress codu, analizy kolorystycznej, analizy sylwetki.

W mojej ofercie są również szkolenia dla profesjonalistów – stylistów, fryzjerów i wizażystów.

Jestem wpisa do Rejestru Instytucji Szkolenikowych 2.06./001/43/2023
przez dwa lata byłam wykładowcą Stylizacji i Wizażu na kierunku Stylistka/Wizażystka w Centrum Nauki i Biznesu Żak w Puławach.

A teraz moja historia, jak to się stało, że zostałam stylistką.

Od najmłodszych lat interesowałam się modą, wybierając z niej to, co do mnie pasuje. Lubiłam tworzyć swoje ubiory, trochę szyłam, robiłam na drutach, haftowałam, projektowałam, a zdolna krawcowa pani Ola szyła moje wymyślone sukienki. Ubiór był i jest dla mnie bardzo ważny, nigdy nie chciałam wtopić się w tłum, być szarą i niezauważalną. Jako mała dziewczynka marzyłam, by zostać projektantką lub modelką. Niestety moje warunki fizyczne dyskryminowały mnie jako modelkę. Ale spełniałam się w roli rodzinnej stylistki-wizażystki. Pomagałam kobietom w rodzinie, ciociom, siostrom, koleżankom, doradzałam, tworzyłam im stylizację na wesela, studniówki, sylwestry. Poza dobraniem garderoby robiłam im makijaże, fryzury, uwielbiałam ten moment, gdy przeglądały się w lustrze
i były zachwycone swym odbiciem. 30 lat temu nikt nie słyszał o zawodzie Stylistki, tak więc zostałam plastykiem, projektantką wnętrz. Wielu lat prowadziłam studio reklamy, pracowałam jako projektantka i grafik. Zawsze lubiłam kolor, formę, kształt, dzięki plastycznemu wykształceniu wiem, jak działa magia koloru. Jak sprawić by coś wydobyć, lub ukryć. Mam w sobie poczucie estetyki, wyczucie niezbędne do zawodu stylistki. Umiem słuchać, a zakupy to mój żywioł.

Oczywiście można być stylistką bez odpowiedniego wykształcenia, ale wykształcenie daje nam duży zasób wiedzy z zakresu proporcji, koloru, projektowania, historii mody.

Pasja rodzi profesjonalizm

Moda jest moją pasją. Dlatego 6 lat temu założyłam blog modowy, chciałam pokazać innym kobietom, że na nic nie jest za późno, że warto spełniać swoje marzenia. Na moim blogu możecie śledzić moje stylizacje, te na co dzień i od święta www.babooshkastyle.eu.
Prowadzenie bloga pchnęło mnie do tego, by wykształcić się w kierunku stylistki i kreatorki wizerunku. Skończyłam liczne kursy, roczną szkołę stylizacji i wizażu. Zostałam dyplomowaną Stylistką, wizażystką, kreatorką wizerunku. By móc uczyć i szkolić zostałam trenerem szkoleniowcem.

Poza szkoleniami i warsztatami prowadzę również usługi osobistej stylistki, pomagam w przeglądzie szafy, modowych zakupach. Przeprowadzam analizę sylwetki, analizę twarzy, kolorystyczną, stylizuję Pary Młode, kobiety i mężczyzn na specjalne okazje, do pracy
i na co dzień.

Szczegóły moich usług znajdziecie w zakładce cennik, szkolenia, oferta.

Usługi osobistej stylistki prowadzę również on line, internet to doskonałe narzędzie, które to umożliwia